O nás Informace o nás & našich službách.

O

Jsem restaurátor a technolog restaurování, specializující se na knižní vazby. V roce 2013 mi byla udělena licence na restaurování památek kulturního dědictví od Ministerstva kultury pod číslem 19159/2013. Restaurovala jsem již rukopisy na papíru i pergamenu, prvotisky a nespočet knih z 16. století a mladších. Zároveň jsem restaurovala velkoplošné objekty, jako jsou mapy a univerzitní teze. Mám rovněž zkušenosti s restaurováním i jiných materiálů, jako jsou například keramika, sádra, dřevo, kov aj.

Dále se zabývám restaurátorskými průzkumy, které dokážu naplánovat, provézt a vyhodnotit. Nebojím se atypických materiálů jako například Fondánové makety dortu z Pelhřimovského muzea.

Knihařská a restaurátorská dílna je rovněž kolébkou uměleckých knižních vazeb, ke kterým si zhotovuji vlastní návrhy. Nevylučuji ani spolupráci s dalšími výtvarníky, jako jsou například truhláři, řezbáři sochaři a jiní.

V knihařské dílně rovněž provádím běžné knihařské práce, jako vazba ročenek, diplomových prací. Dále pak převazuji poškozené vazby běžně používaných knih, jako jsou například liturgické knihy používané v kostelech. Běžně zhotovuji fotoalba a to klasická, nebo oblíbenější v kovové kroužkové vazbě.

Doufám, že budete s mou prací spokojeni.
Ing. Marie Benešová